Kotol Maga drevosplyňovací MA 25 Premium ERS DOPRAVA ZADARMO

  • Výrobcovia Maga
  • Kód produktu: MA 25 Premium ERS
  • Dostupnosť: 5-7 dní
  • 1 775,00€

  • Bez DPH: 1 479,17€

 Predstavujeme vám ekologické splyňovacie kotly na kusové drevo, slovenskej výroby.

Sú určené pre úsporné a ekologicky šetrné vykurovanie rodinných domov, chatiek, malých prevádzok, dielní a podobných objektov. Predpísaným palivom pre kotly MA je suché drevo. Pri plnom využití nakladacieho zásobníka možnosť nepretržitého horenia 8 až 12 hodín.
Splyňovacie kotly radu MA získajú z dreva maximum energie a pritom ekologickým spaľovaním šetria životné prostredie. Drevo je obľúbené, dostupné a lacné palivo.
Kotly sú konštruované z vysokokvalitných materiálov. Hlavnou výhodou je jednoduchá konštrukcia, pozostávajúca z prikladacej a spaľovacej komory, vysoko odolnej žiarobetónovej trysky a dohorievacej keramiky, rúrového výmenníka a minerálnej izolácie. Teleso kotla je vyrobené ako zvarenec z kvalitných oceľových plechov. Vnútornú časť tvorí kotlový oceľový plech o hrúbke 6 mm. Kotly MA sa princípom spaľovania výrazne líšia od bežných kotlov na pevné palivá. Spaľovanie je riešené na princípe generátorového splyňovania za vysokej teploty (cca 1100°C). Horenie drevoplynu je podporované odťahovým ventilátorom, ktorý nasáva primárny vzduch do ohniska a sekundárny do trysky. Tento systém spaľovania je maximálne ekonomický, pričom dochádza k úspore paliva až o 40%. Štandardne sú kotly vybavené bezpečnostným chladiacim výmenníkom proti prehriatiu. Kotly sú certifikované podľa európskej normy STN EN 303-5 : 2001 a sú zaradené do III. emisnej triedy.
Medzi ďalšie výhody patrí vysoká spoľahlivosť, nízka spotreba dreva, nenáročná obsluha, bezprašná prevádzka, spaľovanie mäkkého a tvrdého dreva, veľká  prikladacia komora, minimálne množstvo odpadu a automatické odstavenie ventilátora a čerpadla.
Spyňovacie kotly radu MA sú ovládané elektronickou riadiacou jednotkou. Riadiaca jednotka riadi otáčky ventilátora, zapínanie a vypínanie čerpadla. Zabezpečuje dosiahnutie najoptimálnejších parametrov pri spaľovaní dreva. Vysoký komfort obsluhy pri prikladaní paliva zabezpečuje odťahový ventilátor.
Kotol je doporučené zapojiť s LADDOMATOM  (Laddomat 11-30, 11-100 podľa výkonu) alebo termoregulačným ventilom, čím je docielená minimálna teplota vratnej vody do kotla 55 °C. Výstupná teplota kotla je udržiavaná v rozsahu 80 až 85 °C. Všetky kotly sú dodávané s chladiacim bezpečnostným výmenníkom proti prehriatiu (nutné dokúpit bezpečnostný ventil DANFOSS BVTS 3/4 “). Výrobca doporučuje zapojenie s akumulačnou nádržou, ktoré zníži spotrebu paliva, zvýši životnosť kotla a zvýši komfort vykurovania.

    Výhody:

    vysoká účinnosť
    spaľovanie veľkého kusového dreva a dreveného odpadu
    jednoduchá obsluha a čistenie
    viacjazyčná elektronická riadiaca jednotka
    dlhá doba horenia (8-12 hodín)
    výkonný odťahový ventilátor
    automatické vypínanie ventilátora a čerpadla pri dohorení paliva
    kvalitné keramické žiarobetónové tvarovky - dlhšia životnosť

     verzie kotla -  PREMIUM a PREMIUM ERS:

    PREMIUM - plynulá regulácia otáčok ventilátora s PID reguláciou a komínovým snímačom. Regulácia na základe teploty vody v kotli a komínovej teploty - vyššia účinnosť kotla a úspora paliva.
    PREMIUM ERS -  plynulá regulácia otáčok ventilátora s komínovým snímačom. Regulácia na základe teploty vody v kotli a komínovej teploty - vyššia účinnosť kotla a úspora paliva. Elektronická riadiačka AK6000


Parametre
Výkon zariadenia v kW 25
Účinnosť zariadenia v % 85-89 priemerná spotreba za rok- prm (priestorový meter) 20-22, pri suchom dreve s vlhkosťou do 20%
Hmotnosť v kg 380
Rozmery zariadenia v-š-h v mm 1210x570x1140 objem palivovej komory 125 dm3
Priemer odťahového hrdla v mm 160

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Štítky: kúrenie