• Elektromagnetický upravovač vody HAKL

Elektromagnetický upravovač vody HAKL

  • Výrobcovia Hakl
  • Kód produktu: HAKL UVEMP
  • Dostupnosť: 3-5 dní
  • 45,00€

  • Bez DPH: 37,50€

Prístroj na úpravu vody elektromagnetickým poľom UVEMP, slúži na zabránenie tvorby a odstránenie už existujúceho vodného kameňa v potrubiach, na vykurovacích telesách prietokových a zásobníkových ohrievačov vody ,
na ventiloch kohútikov a pod. Neupravená voda obsahuje rozpustené soli minerálnych látok , ktoré sa do vody dostávajú pôsobením vo vode prítomného CO 2 .
Presakovaním zemským povrchom dochádza k rozpúšťaniu minerálov, prevažne kalcium-hydro-karbonátových solí Ca[HCO 3]2, existujúcich v roztoku vo forme oddelených iónov [ Ca++] a [ HCO 3 ]- .
Celková tvrdosť vody je potom daná súčtom prítomných solí. Usadzovaním týchto solí dochádza k tvorbe tzv. vodného kameňa. Pretože sa soli v roztoku vyskytujú vo forme kladne a záporne nabitých iónov ,
je možné na nich vhodne pôsobiť pomocou silových polí. To je podstatou funkcie prístroja na úpravu vody elektromagnetickým poľom.

Dynamické elektromagnetické pole vytvorené cievkou navinutou na potrubí spôsobí uvoľňovanie iónov z elektrostatickej väzby na molekulách vody.
Uvoľnené kladné a záporné ióny spolu navzájom kolidujú a vytvárajú neškodné, veľmi jemné kryštáliky aragonitu, s väzbou pevnejšou, ako je väzba na molekuly vody.
Tieto kryštáliky nemajú schopnosť vytvárať vodný kameň a vyplavia sa z potrubia vo forme jemného kalu.

príkon 0,6W
prúd 0,5A
napätie 12V

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Štítky: upravovne vody