• Čerpadlo obehové DAB EVOSTA2 40-70/130 F6/4" elektronické

Čerpadlo obehové DAB EVOSTA2 40-70/130 F6/4" elektronické

  • Výrobcovia DAB
  • Kód produktu: 60186046
  • Dostupnosť: 1
  • 152,05€

  • Bez DPH: 126,71€

Prevádzkový rozsah: od 0,4 do 3,6 m3/h s výtlačnou výškou až do 6,9 m
Rozsah teploty kvapaliny: od -10 °C do +110 °C
Pracovný tlak: 10 bar (1000 kPa)
Stupeň krytia: IPX5
Trieda izolácie: F
Inštalácia: s horizontálnou osou hriadeľa motora
Štandardné napätie: jednofázové 1x230 V - 50/60 Hz
Čerpaná kvapalina: čistá, bez pevných častíc minerálnych olejov, neviskózna, chemicky neutrálna, vlastnosťami blízka vode (max. koncentrácie glykólu 30%)

POUŽITIE
Elektronické obehové čerpadlá s nízkou spotrebou energie určené pre cirkuláciu vody, vhodné pre všetky typy domových vykurovacích a klimatizačných systémov

VÝHODY
Moderná technológia synchrónneho motoru s permanentným magnetom a frekvenčným meničom, zaisťuje pri novej rade obehových čerpadiel EVOTA2 vysokú účinnosť vo všetkých aplikáciách a prináša nemalé výhody v oblasti úspory energie. Z tohto dôvodu je nové obehové čerpadlo EVOSTA2 v súlade s Európskou smernicou 2009/125/ES Erp (predtým Eup) a je pripravené vyhovieť taktiež požiadavkám smernice 2015 Erp (EEI?0,18). Obehové čerpadlo EVOSTA2 je vybavené elektronickým zariadením, ktoré zachytáva zmeny požadované systémom a podľa toho automaticky prispôsobuje výkon obehového čerpadla, aby bola stále zaistená optimálna účinnosť a minimálna spotreba energie.
Elektronické obehové čerpadlo EVOSTA2 je taktiež ideálne ako náhrada za staré trojrýchlostné obehové čerpadlá, pretože má kompaktné rozmery a jediný model čerpadla môže pokryť dopravnú výšku 4,5 a 6 metrov. Naviac sa jedná o užívateľsky veľmi jednoduchý produkt, vďaka jedinému tlačidlu pre jednoduché postupné nastavenie, odvzdušňovacej zátke používanej k odvzdušneniu systému a odblokovaniu hriadeľa motora.

KONŠTRUKCIA
Liatinové teleso čerpadla s kataforéznym náterom a mokrobežným motorom. Opláštenie motora je z nerezovej ocele, obežné koleso z technopolyméru. Hriadeľ motora je z keramiky a je uložený v grafitových ložiskách, ktoré sú mazané čerpanou kvapalinou. Opláštenie rotora a statora a uzatváracia príruba sú z nerez ocele. Oporný krúžok z keramiky. Tesniace krúžky z EPDM a odvzdušňovacia zátka z mosadze. Vďaka vnútornému krytiu motora čerpadlo nevyžaduje žiadnu formu prepäťovej ochrany.

KONTROLNÝ PANEL
Nastavenie čerpadiel EVOSTA2 je možné upraviť na ovládacom čelnom paneli čerpadla. Čerpadlá majú deväť nastavení, ktoré je možné zvoliť pomocou tlačidla MODE.
Tri diódy na prístroji ukazujú aktuálne nastavenie.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie

Štítky: čerpadlá